جایزه 300 هزار دلاری برای هک تلگرام
تکنولوژی و فناوری

جایزه ۳۰۰ هزار دلاری برای هک تلگرام

روزگاری هکرها مخفیانه کار می کردند. اما امروز درآمد بالایی از هک کردن کسب می کند. آنها با پیدا کردن حفره های امنیتی نرم افزار افزارها, سایت ها درآمدهای کلانی به دست می آورند. تلگرام هم جهت پیدا کردن حفره های امنیتی سایت خود برای هک آن جایزه تعیین کرده است.

وب‌سایت رسمی تلگرام آگهی جدیدی برای رقابت هکرها منتشر کرده است. به گفته این وب‌سایت اوایل امسال رقابتی برای شکستن رمزگذاری اپلیکیشن تلگرام به راه افتاده بود که بی‌نتیجه پایان یافت. اما تلگرام باز هم رقابت را تمدید کرده و این‌بار جایزه بزرگ‌تری تعیین کرده است. میزان جایزه شکستن قفل این اپلیکیشن ۳۰۰ هزار دلار اعلام شده است. در صورتی که کاربری بتواند از کد تلگرام رمزگشایی کند، به چندین امکان بسیار بزرگ دسترسی خواهد یافت. شرکت‌کنندگان می‌توانند ترافیک این اپلیکیشن را رصد کنند و حتی به صورت سرور تلگرام عمل کرده و به آن حمله کنند.

کاربران در این مسابقه می‌توانند نقش یک نهاد مخرب که هم کنترل ارتباطات و هم سرورهای تلگرام را دارد ایفا کنند. برای شروع کار هکرها باید چت خصوصی نیک و پال را در نظر بگیرند و هدف آن‌ها دستیابی به محتوای چت و فرستادن آن به کدنویس‌های تلگرام باشد. کسانی که موفق به شکستن قفل تلگرام می‌شوند باید کل متن پیام را به صورت خصوصی به سازندگان آن ارسال کنند. این رقابت تا ماه فوریه سال ۲۰۱۶ پابرجاست.

اخبار منتشر شده در وب‌سایت تلگرام در حالی است که پیش از این اخبار ضد و نقیضی از میزبانی تعدادی از سرورهای این اپلیکیشن در ایران منتشر شده بود. رقابت اعلام شده در سایت رسمی تلگرام نشان‌گر آن است که بسیاری از شایعات مطرح شده در این‌باره کذب بوده و حقیقت نداشته‌اند.

برچسب ها

آریو اشراقی راد

از بچه ی خون گرم جنوب (خوزستان) - با اشتراک گذاری و معرفی مطالب سایت به دوستان خود در شبکه های اجتماعی ما را حمایت کنید ID تلگرام [email protected]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن