ناو هواپیمابر اتمی اشتورم ساخت روسیه
تکنولوژی و فناوری

ناو هواپیمابر اتمی اشتورم ساخت روسیه

به گزارش سایت تحلیل مسائل نظامی IHS Jane’s ، مرکز دولتی تحقیقات علمی کریلوف روسیه، کار طراحی سوپر ناو هواپیمابر چند منظوره اتمی ۲۳۰۰۰Е موسوم به “اشتورم” را به پایان رسانده است.

والری پولیاکوف، معاون مدیر این مرکز به IHS Jane’s، مدل بزرگ ابعاد Project 23000E Storm در نمایشگاه بین المللی تجهیزات دریایی سن پترزبورگ در ماه ژوئیه امسال به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
والری پولیاکوف افزود:” ناوهواپیمابر چند منظوره اتمی ۲۳۰۰۰Е برای اجرای عملیات گوناگون در نواحی دوردست دریاها و اقیانوس ها در نظر گرفته شده و می تواند به اهداف دریایی و زمینی دشمن ضربه وارد آورد”.
طول ناو هواپیمابر اتمی جدید ۳۳۰ متر، عرض آن ۴۰ متر ، ظرفیت آن ۱۰۰ ـ ۹۰ هزار تن و حداکثر سرعت آن ۳۰ گره دریایی است. این ناو می تواند چهار تا پنج هزار نفر خدمه را در خود جا داده و در شرایط طوفان دریایی به شدت ۶ تا ۷ درجه ماموریت های نظامی را اجرا کند.
گروه هوایی ناو اتمی جدید متشکل از ۸۰ تا ۹۰ فروند هواپیما و بالگرد خواهد بود و از جمله جنگنده های “ت ـ ۵۰ PAKFA” و “میگ ۲۹ کا”. هواپیما های دوربرد شناسایی و هدایت راداری و بالگرد های “کا ـ ۲۷” می توانند روی عرشه آن مستقر شوند.

برچسب ها

آریو اشراقی راد

از بچه ی خون گرم جنوب (خوزستان) - با اشتراک گذاری و معرفی مطالب سایت به دوستان خود در شبکه های اجتماعی ما را حمایت کنید ID تلگرام asdownload-[email protected]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن